Wartość Bitcoin. Sprawdź czy faktycznie istnieje!

Poradników na temat zakupu bitcoin w internecie jest bez liku. Każdy z nich przedstawia jasne strony bitcoin. Wszyscy autorzy zdają się widzieć wyłącznie jedną stronę medalu jaką jest zakup BTC. Czy wartość bitcoin istnieje jednak na prawdę? O tym przekonamy się w dzisiejszym artykule!

Gdzie można kupić bitcoin?

Po pierwsze, bitcoin z na dzień zyskuje na popularności. Liczba miejsc, w którym można go kupić wzrasta wykładniczo. Jeszcze kilka lat temu jedynym miejscem były giełdy. Obecnie większą popularnością cieszą się kantory, ponieważ są prostsze w obsłudze dla nowicjuszy. Poza giełdami i kantorami, popularność zyskują również serwisy takie jak localbitcoins. Dzieje się tak dlatego, ponieważ umożliwiają one zakup BTC całkowicie anonimowo.

Wartość bitcoin – czy na prawdę istnieje?

W obecnych czasach wciąż więcej osób chce kupić bitcoin niż go sprzedać. W dalszym ciągu jednak kupujący zaniżają ceny. Dlatego też, osoby chcące sprzedać bitcoin szybko muszą liczyć się z dość dużym spadkiem wartości. Wynika to głównie z faktu, że większość osób jedynie ściąga oferty z rynków korzystając z ofert instant. Niestety, powoduje to, że sprzedaż większej ilości BTC musi zostać rozłożona w czasie tak, aby utrzymać wartość bitcoin w granicach kursu.

Wartość bitcoin – wirtualna czy realna?

Jak pisaliśmy w poprzednich artykułach, bitcoin i pozostałe kryptowaluty z roku na rok zyskują na popularności. Ze względu na ograniczoną ich podaż, cena z reguły, rok do roku wzrasta. Jak wspomniano wyżej, kurs bitcoin jest w znacznej mierze zależny od ofert na wiodących rynkach. Nie można jednak powiedzieć, że bitcoin i inne waluty cyfrowe nie posiadają wartości. Każdy może je sprzedać, a ich wartość podnosi szybka dostępność do uzyskanej w wyniku sprzedaży gotówki. Na przykład na poznańskiej Platformie BitClude, możliwa jest szybka wypłata aż na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest możliwosć zlecenia wypłaty w jednym z 7500 bankomatów w całej Polsce. Dla osób, które wypłacają większe kwoty BitClude proponuje natychmiastowe, realizowane 24/7 przelewy bankowe Express Elixir. To praktyczne dowody na to, że kryptowaluty posiadają wartość.