Portfel inwestycyjny bitcoin. Jak go zbudować?

Rynek kryptowalut towarzyszy nam od ponad dekady. W tym czasie wiele osób zgromadziło za jego pomocą prawdziwą fortunę. Byli też tacy, którzy dali ponieść się fali optymizmu i zainwestowali blisko rynkowego ATH. Jak budować swój portfel inwestycyjny bitcoin? O tym przeczytasz w poniższym artykule!

Czy inwestycja w bitcoin ma jeszcze sens?

Bitcoin, jak i inne kryptoaktywa urosły od momentu powstania setki razy na wartości. Obecnie rynek jest w fazie stabilnego wzrostu. Jego celem jest stworzenie globalnych rozwiązań w kilku kluczowych aspektach:

  • stworzenie szybkiego i taniego systemu rozliczeniowego, ponieważ ludzie chcą mieć alternatywę względem tradycyjnego systemu finansowego,
  • stworzenie zdecentralizowanego środowiska programistycznego, ponieważ łatwiej jest stworzyć token, niż agregować społeczność do tworzenia własnej, bezpiecznej sieci blockchain,
  • Waluty anonimowe, ponieważ ludzie cenią sobie prywatność swoją oraz swojego majątku,

Obecnie nie istnieje żaden projekt, który realizowałby wszystkie powyższe cele. Na szczycie marketcap wciąż stabilnie stoi Bitcoin. Czy jest sens inwestować w projekty kryptowalutowe? Celem każdej inwestycji powinna być sprzedaż z zyskiem. Sam musisz określić, czy dana kryptowaluta ma potencjał do wzrostu. Ocenisz to doskonale uwzględniając m.in. analizę fundamentalną, o której pisaliśmy w odniesieniu do BTC już wcześniej.

Jak budować swój portfel inwestycyjny bitcoin?

Odnosząc się do poprzedniego akapitu, istotne jest to, aby portfel inwestycyjny realizował wymienione cele. Dobór odpowiednich kryptowalut jest istotny, ponieważ wiele już było projektów, które obiecywały gruszki na wierzbie. Dywersyfikacja jest kluczowa jeśli chcesz budować stabilny portfel kryptoaktywów. Oznacza to, że możesz stawiać wszystko na jedną kartę, jednak nie jest to zbyt roztropne.

Portfel inwestycyjny bitcoin – jak połączyć go z innymi aktywami?

Zakup bitcoin i innych kryptowalut to jedno. Istotne jest to, aby kryptowaluty nie stanowiły stu procent twoich aktywów. Musisz pamiętać, że rynek bitcoin nie jest w żaden sposób uregulowany. Entuzjazm ludzi potrafi w bardzo szybki sposób opaść. Bitcoin jest instrumentem bardzo ryzykownym. Oznacza to, że nie powinien on stanowić więcej niż 20% Twojego kapitału. Pozwoli Ci to chronić swój majątek przed znacznymi wahaniami. Przy inwestowaniu w takie aktywa jak bitcoin, warto również zadbać o ich bezpieczeństwo, dlatego zanim zaczniesz dywersyfikować swój portfel inwestycyjny, zadbaj najpierw o bezpieczny portfel bitcoin.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *