Sprawdziliśmy poradniki o kupnie Bitcoina – z którym najłatwiej zaczniesz?

Internet pełen jest bezwartościowej treści.

Wiedząc o tym fakcie, nie jestem zaskoczony coraz większym zapotrzebowaniem odpowiedzi na pytanie – jak kupić Bitcoin?

Zastępy znajomych mi osób, dowiadując się, że kryptowaluty są częścią mojego życia, często zadają to kanoniczne pytanie. Z jednej strony cieszy poszerzanie się środowiska kryptowaluciarzy, z drugiej – ile razy można odpowiadać na to samo pytanie.

W trosce o zdrowie i możliwość szybkiej odpowiedzi, postanowiłem poszukać poradnika krok po kroku, wprowadzającego w świat Bitcoin.

Wpisując w google zapytanie “jak kupić bitcoin”, pierwsze odpowiedzi są zupełnie niesatysfakcjonujące. Odpowiedzi listowane przez google wprawdzie odpowiadają na pytanie gdzie kupić (choć odpowiedzi są mocno sponsorowane), ale nie znalazłem nigdzie poradnika który w pełni wyjaśnia zagadnienia i wprowadza zupełnie nową osobę do obcego świata.

Największa zmora wyszukiwań młodego adepta sztuk kryptowalutowych, to rankingi platform zajmujących się wymianą. Osoby dopiero poznające świat krypto, często nie wiedzą na co mają patrzeć, nie wiedzą jak wybrać – a rankingi giełd mogą być zupełnie mylące.

Również poradniki, które powinny krok po kroku kierować nowych zainteresowanych, są bardzo ogólne i bywają zbyt skomplikowane.

Obrałem dokładną strategię. Szukałem treści które:

  • Przedstawiają zalety i wady kryptowalut bądź Bitcoina,
  • Kierują użytkownika krok po kroku,
  • Pokazują alternatywy dla stosowania kryptowalut,
  • Promują trzymanie środków w portfelach – poza giełdami,
  • Wyczerpują temat dla laika i zdejmują z barków zapotrzebowanie odpowiedzi na kanoniczne pytanie.

Buszowanie wśród wyników wyszukiwania okazało się bardzo owocne. Po odfiltrowaniu natrafiłem na treści, które mógłbym z czystym sumieniem polecić.

Jaki poradnik wybrać?

Do budowania wiedzy o kryptowalutach, poznania terminologii którą posługuje się świat kryptowalut i zdobycia odpowiedzi na encyklopedyczne pytania, idealnie nadaje się strona Bitcoin.pl. Wadą tej witryny, jest niestety brak przejścia z użytkownikiem przez proces rejestracji i kupna Bitcoina krok po kroku.

Dlatego znalazłem alternatywę. Platforma Bitclude, wypuściła niedawno bardzo rzetelny poradnik, który (moim zdaniem) idealnie wpasowuje się w nisze. Autor przeprowadza użytkownika krok po kroku – od rejestracji, aż do finału, czyli kupna kryptowaluty.

Będę polecał ten poradnik z czystym sumieniem. Zarówno platforma Bitclude, jak i sam poradnik sprawdziłem i nie mam co do nich zastrzeżeń.

Jeżeli ciekawią Cię treści o których mówię – polecam zajrzeć.

Ja natomiast idę do bankomatu, w którym anonimowo kupię swoje kryptowaluty – zupełnie jak w bitomacie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *