egera ma 3200 bitomatów w polsce

Usługi Bitomatów w Polsce

Osoby, które inwestowały już w kryptowaluty, wiedzą jak dużym problemem bywa ich wypłata w złotówkach. Banki nie zawsze są miejscem, do którego krypto-inwestorzy chcą przelewać swoje środki – czy to w obawie przed blokadą konta, czy to z chęci pozostania anonimowym inwestorem krypto.

Bitomaty to idealne rozwiązanie problemu wypłat. Urządzenia tego rodzaju są obecne w Polsce od 2014 i przez 8 lat stały się niezwykle popularne, pewne i proste w obsłudze.

Mimo, że Bitomat swoją nazwą sugeruje wymianę tylko jednej waluty – Bitcoina, to obecne rozwiązania umożliwiają użytkownikom i klientom wymianę różnych popularnych kryptowalut, które łatwo wpłacić na giełdę, a także te, które łatwo z tej giełdy wypłacić.

Czym jest Bitomat?

Nazwa Bitomat to zlepek dwóch wyrazów – Bitcoin i Automat, chociaż częściej mówi się o bankomacie, z którym bardziej kojarzy się samo urządzenie. Bitomaty to najczęściej urządzenia dwustronne, umożliwiające użytkownikom anonimowe kupno lub sprzedaż kryptowalut za gotówkę. Bez problemu znajdziesz w nich takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin czy Dash.

Wymiany w Bitomatach są szybkie, proste i bezpieczne, chociaż przez minione lata użytkownicy tego rodzaju urządzeń skarżyli się na problem z ich dostępnością. Urządzenia można było znaleźć jedynie w większych miejscowościach, gdzie operatorzy umieszczali je w galeriach handlowych, dworcach lub w innych obiektach, które skupiają wokół siebie tłumy.

Do końca 2021 roku, Polska mogła się pochwalić zaledwie parodziesięcioma Bitomatami, lokalizowanymi najczęściej w miastach wojewódzkich. To jednak był 2021!

Ile Bitomatów jest w Polsce w 2022?

Bez żadnej wypowiedzi, w Polsce pojawiło się 3200 dodatkowych Bitomatów! Nie tylko w miastach wojewódzkich, ale również w miastach gminnych i powiatowych – wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

Firma stojąca za tym niezwykłym dokonaniem, to Egera – poznańska giełda kryptowalut – która jeszcze w 2021 była Bitcludem, jednak w pierwszym kwartale 2022 zmieniła logo, nazwę i przedstawiła społeczności krypto swój ekosystem, składający się z Gringotta, BCPayments, Bitclude, ale także z… 3200 Bitomatów na terenie całej Polski!

W lipcu 2021 roku, my – Polacy, mogliśmy się poszczycić liczbą 112 Bitomatów na terenie całego państwa. Dzisiaj, dzięki Egerze, ta liczba wynosi ponad 3300 Bitomatów w całej Polsce!

Jak działają Bitomaty Egery?

Bitomat Egera to bardzo proste rozwiązanie, z którego skorzystasz niemal w każdym powiecie w Polsce. Jak wypłacić Bitcoiny w Bitomacie Egery?

Cała przygoda zaczyna się na stronie Egery, dedykowanej wyłącznie Bitomatom – ATM.Egera.com

Każdy, kto chce wypłacić swoje środki bez weryfikacji tożsamości, może to zrobić wpisując jedynie imię, nazwisko i numer telefonu. W trakcie operacji wypłaty, nie ma miejsca żadna weryfikacja tożsamości, bądź weryfikacja numeru telefonu.

Numer jest potrzebny Egerze jedynie do wysłania kodu, który wykorzystasz w Bitomacie.

Po wypełnieniu rubryk, strona pokaże Ci adres do wpłaty Bitcoinów – w postaci alfanumerycznej lub jako kod QR. Adres będzie aktywny 15 minut.

Po zaksięgowaniu Bitcoinów, a Egera wymaga zaledwie jednego potwierdzenia, otrzymasz kod SMS, który będziesz mógł wpisać w jednym z 3200 bankomatów na mapie Egery. Cała operacja jest prosta i błyskawiczna, a operator nie przekazuje danych do instytucji, których starają się uniknąć krypto-inwestorzy.

Cała wymiana jest traktowana jako transakcja okazjonalna, dzięki czemu bez weryfikacji wymienisz jednorazowo 4000 złotych!

Czy warto skorzystać z Bitomatów Egery?

Bitomaty Egery są jak znana sieć sklepów – to Twój dobry sąsiad. Są prawie wszędzie, a ich wykorzystanie jest banalnie proste – parę rubryk, wpłata Bitcoinów na wskazany adres i wypłata gotówki w bankomacie. Czy inwestor, który chce pozostać anonimowy potrzebuje czegoś więcej?

Projekt jest jeszcze młody, a twórcy pracują nad ostatnimi dociągnięciami. Potencjał ATM Egera jest ogromny i trzymamy kciuki za jej rozwój. Obecnie dostępne są jedynie transakcje jednostronne, czyli sprzedaż Bitcoin i wypłata gotówki w bankomacie, ale na stronie pojawiła się zakładka “Zakup Bitcoiny”, co sugeruje, że taka opcja może zostać niedługo dodana.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *