Jak powinna działać najlepsza giełda kryptowalut?

Stworzenie giełdy kryptowalut nie należy do rzeczy prostych. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już tylko sam moduł wymiany, a coraz bardziej istotne stają się inne elementy. Jak powinna wyglądać platforma wymiany krypto w 2023 roku? Sprawdźmy to!

Giełdy kryptowalut kiedyś i dziś.

Z początku giełdy kryptowalut ograniczały się do możliwości dokonywania wpłat i wypłat oraz samego systemu wymiany. Obecnie, giełdy przypominają rozbudowane systemy finansowe zawierające dziesiątki funkcji umożliwiające zarządzanie swoimi środkami w Web3. Gdy przejrzymy media kryptowalutowe takie jak Coin Telegraph ciężko z pozoru połapać się, że chodzi tutaj jedynie o wymianę kryptowalut. Wiele jest treści na temat stakingu, NFT, przesyłania kryptowalut między różnymi blockchainami… Na rynku panuje istny zamęt, którego Satoshi Nakamoto tworząc bitcoin na pewno się nie. spodziewał.

Jak stworzyć giełdę kryptowalut?

W dzisiejszych czasach stworzenie giełdy kryptowalut nie jest już takie proste. Podobnie jak to dotyczy gier komputerowych, jeden programista nie jest w stanie stworzyć działającego systemu tradingowego. Co więcej, nawet działający silnik giełdy to obecnie za mało. Najlepsza giełda powinna posiadać także wspomniane wyżej moduły oraz obsługę szybkich płatności.

Jakie elementy wymagane są dla dobrej giełdy kryptowalut?

Giełda kryptowalut w 2023 roku powinna, poza elementami bazowymi, posiadać wiele metod wpłaty. Niestety, w dalszym ciągu istnieją giełdy, które posiadaja wyłącznie jeden kanał wpłat. Są na szczęście i takie, które poza płatnością kartą dają również możliwość wpłat i wypłat ptrzelewem bankowym, w tym express elixir jak również BLIK. Wiele kanałów wpłaty to jednak nie wszystko. Klienci w 2023 roku stali się wybredni. Najlepiej, żeby giełda była swego rodzaju ekosystemem, z różnymi możliwościami pomnażania środków. Nic więc dziwnego, że wiodące platformy rozwijają moduły stakingu. Staking jest rodzajem lokaty, w której powierzając operatorowi giełdy środki, zarabiamy na tym podobnie jak w banku. W 2023 roku, mimo istnienia bitcoina od blisko 15 lat, wciąż giełdy zyskują nowych Użytkowników. Wielu z nich ma nikłe pojęcie na temat świata Web3, dlatego najlepsze platformy nie tylko dają możliwość zdobycia kryptowalut, ale także wiedzy jak się nimi posługiwać. W 2021 roku mieliśmy istny bum w świecie NFT. Chociaż w dniu dzisiejszym obrót na unikalnych tokenach mocno podupadł, wiele giełd nadal rozwija swoje usługi handlu NFT. Niektóre z nich upraszczają model zakupu dając swoim użytkownikom tzw. on-ramp z walut narodowych bezpośrednio do obrazków. Całość powinien uzupełniać doskonały i serdeczny support, dzięki któremu wymiana kryptowalut staje się przyjemnością.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *