bitcoin-zaawansowana-platforma-tradingowa

Czym charakteryzuje się dobra platforma bitcoin?

Sposobów na zakup bitcoin jest na prawdę wiele. W zależności od stopnia rozeznania można przebierać w ofertach. Jaki sposób jest najlepszy dla początkujących? Taki, który nie wymaga dużo na start. Powinien jednak umożliwiać płynny rozwój w świecie kryptowalut. jakie elementy powinna zawierać dobra platforma? O tym w dzisiejszym artykule!

Podstawa zaufania – licencja finansowa

Rozpatrując platformę wymiany kryptowalut najczęściej mamy na myśli giełdę. Prowadzenie giełdy wiąże się z przechowywaniem środków Użytkowników. Prawo większości krajów nie reguluje przechowywania cudzych bitcoinów. Mało który kraj nie reguluje jednak przechowywania walut narodowych. Aby robić to zgodnie z prawem wymagane jest posiadanie zezwolenia. Zezwolenie to wydaje z reguły organ nadzorczy lub bank centralny. W przypadku Polski organem tym jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Każda, szanująca swoich Klientów i siebie giełda kryptowalut musi posiadać stosowne zezwolenie.

Na co giełdzie licencja finansowa?

Organ wydający licencję finansową zatwierdza jej zgodność z prawem. Umożliwia to instytucji prowadzenie tzw. rachunków płatniczych. One z kolei umożliwiają przechowywanie środków Użytkowników. Środki te są chronione prawnie. Mimo tego, że znajdują się na rachunku zewnętrznej instytucji, nadal należą do Użytkownika. Są one nienaruszalne. Dotyczy to nawet sytuacji, w której operator rachunku ogłosiłby bankructwo. To zasadnicza różnica względem nieuregulowanych podmiotów. Każdy chce chronić swoje środki. Nikt nie chciałby, aby jego pieniądze trafiły do masy upadłościowej lub zostały sprzeniewierzone w inny sposób. 

Kryptowaluty, a rachunek firmowy w banku

Instytucje kryptowalutowe posiadające licencje finansowe posiadają swego rodzaju benefity. Ich rachunki bankowe są chronione. Oznacza to, że ciężej jest je wypowiedzieć niż innej firmie. Umożliwia to uregulowanym instytucjom rozwój infrastruktury płatniczej. Jest to na tyle istotne, że gwarantuje stabilną współpracę. W odróżnieniu do nieuregulowanych instytucji, które muszą “żonglować” pomiędzy rachunkami bankowymi, unikając wypowiedzenia umowy przez bank. 

Zaleta uregulowanych instytucji – różne kanały wpłaty i wypłaty

Organizacje działające wbrew prawu każdego dnia walczą o utrzymanie się na rynku. Instytucje finansowe w tym czasie prowadzą dynamiczny rozwój. Prowadzi on do zwiększania wygody korzystania z aplikacji. Wygodę tą osiąga się poprzez integrację nowych kanałów wpłat i wypłat. Podmioty nieuregulowane zadają sobie pytanie jak zintegrować daną usługę. Często prowadzi to do skomplikowanych struktur i rozbudowy organizacji. Legalnie działąjące instytucje nie posiadają takich wyzwań i mogą skupić się na dostępności swojej usługi.

Intuicyjność na każdym etapie

Dobra platforma wymiany kryptowalut pozwala nowicjuszom łatwo nabyć bitcoina. Im mniej komplikacji tym lepiej. Giełda powinna umożliwić szybką rejestrację, weryfikację wpłatę i wypłatę. To z pozoru proste zadanie jest trudne do realizacji w rzeczywistości. Platformy, ktore to umożliwiają można policzyć na “palcach jednej ręki”.

Tryby dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

Zapewne znasz powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, prawda? Podobnie jest w branży bitcoina. Kryptowaluty jak każde inne hobby wciąga. Ktoś kto zrozumie fenomen bitcoina już nigdy nie będzie pojmował ekonomii jak wcześniej. Na początku każdy chce łatwo  kupić bitcoina. Po pewnym czasie priorytety dotyczące rynku się zmieniają. Dobrze, kiedy różne cele można realizować na jednej platformie bitcoin. Kupować i sprzedawać bitcoin w zaawansowany jak prosty sposób.

bitcoin-zaawansowana-platforma-tradingowa

Dostępna zawsze wtedy kiedy potrzebujesz – pomoc klienta

Czasami zwyczajnie potrzebujesz pomocy. Niezależnie od poziomu Twojej wiedzy i doświadczenia. Dobrze, kiedy nie jesteś sam. Dobry support giełdy poznaje się po tym, że jest zawsze gotowy nieść pomoc. Dobry zespół wsparcia Klienta pomoże nie tylko z problemem technicznym. Dobry support edukuje swoich Użytkowników i pomaga im zrozumieć każdą stronę “bitcoinowego medalu”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *